Park Krajobrazowy

Rozdz. 01 Rozdz. 02 Rozdz. 03 Rozdz. 04 Rozdz. 05 Rozdz. 06 Rozdz. 07 Rozdz. 08 Rozdz. 09 Rozdz. 10 Rozdz. 11 Rozdz. 12 Rozdz. 13 Rozdz. 14 Rozdz. 15 Rozdz. 16 Rozdz. 17 Rozdz. 18 Rozdz. 19 Rozdz. 20 Rozdz. 21

Zdjęcie instalacji stalowej zaprasowywanej z podłączenier rur pex
Instalacja stalowa zaprasowywana z podłączeniem rur pex

Instalacje centralnego ogrzewania z czarnych rur stalowych, łączonych poprzez spawanie, zostały praktycznie wyparte przez systemy z tworzyw sztucznych, pex/al/pex, czy miedzi. Ale od kilku lat, instalacje stalowe powracają jako system rur stalowych ocynkowanych, łączonych za pomocą złączek zaprasowywanych. Nie jest to jedyna instalacja na kształtki zaprasowywane.

Instalacje z kształtek prasowanych wykonuje się ze: 

  • stali ocynkowanej

  • stali nierdzewnej

  • miedzi

Z rur i kształtek zaprasowywanych do rur stalowych, miedzianych i ze stali nierdzewnej wykonuje się instalacje ciepłej wody użytkowej, zimnej wody, centralnego ogrzewania, wody lodowej i instalacji gazowej. Instalacja w systemie złączek zaprasowywanych jest szybka w montażu i prawidłowo wykonana nie tłumi przepływów. Ponadto remont, modernizacja czy jakiekolwiek przeróbki nie stwarzają problemu, ze względu na prostotę wykonywania połączeń.

Instalacje ze złączek zaprasowywanych posiadają standardowe kształtki:

  1.  kolana 90 %  jedno i dwukielichowe

  2.  kolana 45 %  Jedno i dwukielichowe

  3.  trójniki, trójniki redukcyjne

  4.  mufy, 

  5.  redukcje

  6.  mufy i nyple przejściowe z gwintami 

Instalacje ze złączek zaprasowywanych wykorzystuje się jako instalacje przemysłowe i instalacje sanitarne w budownictwie jednorodzinnym.